KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303084

nr 1430 3084

Astrid Anckers-Öman

(1891-1953), Sverige

Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 1945. Olja på duk, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 44x52 cm

Astrid Anckers-Öman, svensk målare född i Stockholm 1891, död 1953 .

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 8 november 2021
kl 19:53:18

Astrid Anckers-Öman

Läs mer om Astrid Anckers-Öman